Batman Şubesi’nden Baro Başkanına Tebrik Ziyareti

18/11/2014 Paylaş:   

Yeni yönetimini belirleyen Batman Barosu’nu ziyaret eden Türk Kızılayı Batman Şubesi Başkanı Sabahattin Tezdiğ, Batman Baro Başkanı Avukat Ahmet Sevim ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini iletti.
 
Toplumu oluşturan bireylerin yaşama ve savunma hakkı başta olmak üzere, tüm hak ve özgürlüklerin hukuk önünde eşit bir şekilde kullanılmasında avukatlık mesleğinin ve baronun önemli bir yerinin var olduğunu belirten Batman Şubesi Başkanı Tezdiğ, “Baroya yeni seçilen başkanımıza ve yönetimine başarılar diliyorum. Özellikle hukukun savunma ayağı olan baro ve mensupları bizler için çok kıymetlidir. Zaten bizim yönetim anlayışımızda meslek grupları, dernekler, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderlerimiz olsun, ortak akılla fikir alışverişinde bulunarak hareket etmeye çalışıyoruz. Şimdiye kadarki uygulamalarımız bu doğrultudadır. Bu kapsamda baro başkanımızla da sürekli iletişim halinde olacağız.” şeklinde konuştu.
 
Ziyaretin sonunda ise Tezdiğ, Batman Baro Başkanı Ahmet Sevim’e Kızılay hatırası olarak fincan takımı hediye etti. 
 
Çocuklar Kızılay Haftasını Kutladı
 
Batman’daki minik öğrencilerin Kızılay Haftası nedeniyle drama çalışması yaptığını Başkan Tezdiğ, “Sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürümüzün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği görevi kurulduğu günden bu yana başarıyla yerine getirmektedir. Zor şartlar altındaki insanlar için bir güven kaynağı olan bu kuruluşumuz, yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın gönlünde taht kurmuştur. Başta miniklerimiz olmak üzere herkesin Kızılay Haftasını kutluyorum.” dedi.