Sarayönü Şubesinden Ödüllü Yarışma

19/11/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Sarayönü Şubesi ve Sarayönü Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Yarışmaya katılan diğer öğrencilere ise çeşitli hediyeler verildi.
 
İlkokul öğrencileri için resim yarışması, ortaokul öğrencileri için ise şiir yarışması düzenleyen Şube, bir hafta süreyle hazırlık yapan öğrencileri bir araya getirerek tören düzenledi. Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ödül törenine Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Abide İşçi, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Poyraz, Türk Kızılayı Derneği Sarayönü Şube Başkanı Halil İbrahim Turan ve ilçe bürokratları katıldı.
 
Resim yarışmasında birinci olan Yenicekaya İlkokulu’ndan Abdullah Samet Ulusoy tablet bilgisayar ile ödüllendirilirken, ikinci olan İsmet Ümmühan Önal İlkokulu’ndan Aysu Karabey yarım altın, üçüncü olan Gözlü İlkokulu’ndan Esra Kanıcı ise çeyrek altın ile ödüllendirildi. Şiir yarışmasında birinci olan Sarayönü İHO’dan Fetule Çetinkaya ise tablet bilgisayar, ikinci olan Sarayönü İHO’dan Gamze Gizem Çeroğlu yarım altın, İsmail Kara Ortaokulu’ndan Gülten Ceylan ise çeyrek altın ile ödüllendirildi. Yarışmaya katılan diğer 52 öğrenciye ise kol saati hediye edildi.