Sevgi Evlerindeki Çocuklar Kızılay’la Güldü

20/11/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı, Sivas’ta bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak Sevgi Evleri’nde kalan ve Ekim ile Kasım aylarında doğan çocuklar için doğum günü partisi düzenledi.
 
Türk Kızılayı Sivas Şubesi’nin organizasyonuyla Cumhuriyet Üniversitesi kampusu içindeki çok amaçlı salonda düzenlenen etkinliğe Sivas Valisi Alim Barut, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivassporlu futbolcular ve çok sayıda davetli katıldı.
 
“Emeği geçen herkese teşekkürler”
 
Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür eden Sivas Valisi Alim Barut, “Bu tür manzaraları görünce gururlanmamak mümkün değil. Bu çocukların gözündeki parıltı geleceğin güzel olacağını bize müjdeliyor. İşte bu müjdeden de aldığım zevki ve hazzı hiçbir şekilde tarif edemem. Biliyoruz ki bir çocuğun bile sevinmiş olması dünyalara bedel. Biz de onlarcasını sevindirmek için buradayız. İyiki doğmuşsunuz çocuklar” diye konuştu.
 
“Çocuklarımızın yeni yaşları kutlu olsun”
 
Çocukların yeni yaşlarını kutlayan Türk Kızılayı Sivas Şubesi Başkanı Mustafa Sarılar da, “Kızılay olarak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ile yürüttüğümüz bu organizasyonda mutluluğumuzu, memnuniyetimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Allah sizlere sağlıklı, başarılı ve mutlu bir ömür versin. Bahtınız, yolunuz her zaman açık olsun.” dedi
 
Konuşmaların ardından Ekim ve Kasım ayı içerisinde doğan 31 çocukla birlikte protokol üyeleri doğum günü pastasını kesti. Doğum günü partisine katılan Sivassporlu futbolculardan, Korcan Çelikay, Berk Neziroğluları, Ziya Erdal, Ahmet Şahbaz, Adem Koçak, Burhan Eşer ve Ahmet Aras, doğum günü kutlanan çocuklara Sivasspor forması hediye etti. Çocuklar daha sonra müzik eşliğinde gönüllerince eğlenerek unutulmaz bir gece yaşadılar.