Kızılay Aşevi’nden Günde 250 Aile Yararlanacak

21/11/2014 Paylaş:   

İş, sanat ve medya dünyasının önde gelen kuruluşlarının Türk Kızılayı’na desteği her geçen gün artıyor. İstanbul’da Boydak Holding’in bağışıyla yapılan aşevinden günlük 250 ihtiyaç sahibi aile yararlanacak.
 
Türk Kızılayı Kaynarca Şubesi ve Boydak Holding işbirliğiyle İstanbul Pendik’te hayata geçirilen Mustafa ve Müjgan Boydak Aşevi düzenlenen törenle hizmete açıldı.  Törene Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kaynarca Şube Başkanı Eşref Şeneroğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı Cevat Yaman, Pendik Kaymakamı Osman Tunç, ilçe protokolü ile Kızılay Şube Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Mustafa Boydak: “Halkımız Yardımlaşmayı Sever”

Boydak Holding’in kurumsal sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde hayata geçirdiği aşevinin açılışında konuşan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, “Türk Kızılayı ile hayata geçirdiğimiz bu güzel ve anlamlı projeden dolayı mutluluk duyuyoruz. Herkesin bildiği gibi hem dinimiz hem de Türk halkı yardımlaşmayı sever. Unutmayalım ki  ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’. Biz de aşevi için girişimde bulunurken bu bilinçle hareket ettik. Aşevine hem eşim Müjgan Hanım’ın hem de benim adımın verilmiş olması bizi ayrıca gururlandırdı. Bize bu fırsatı sağladığı için Türk Kızılayı’na şükranlarımızı sunarız” dedi.

“Tüm İş Dünyasına Örnek Olmasını Diliyorum”

Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar da yardıma muhtaç kim varsa Kızılay’ın orada olduğunu belirterek “Boydak Ailesi’nin ihtiyaç sahibi aileler adına verdiği bu önemli desteğin tüm iş dünyasına örnek olmasını diliyorum. Boydak Ailesi bir sosyal sorumluluk projesi olarak bu aşevini hayata geçirdi ve Pendiklilere emanet etti. Ülke olarak yaşadığımız her sıkıntıda Boydak ailesinin yanımızda olduğunu biliyor ve bugünkü açılış özelinde Pendikliler adına teşekkür ediyorum” dedi. Tören sonunda Genel Başkan Akar, Boydak Holding adına teşekkür plaketini Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak’a takdim etti.

İstanbul’un Pendik ilçesi Kaynarca mahallesindeki aşevi 1.5 milyon TL’ye mal oldu. Günde ihtiyaç sahibi 250 ailenin yararlanacağı aşevinde sabah çorba dağıtımı yapılacak. Öğleyin ise üç çeşit yemek servis edilecek. Bakıma muhtaç, aş evine gelemeyen ihtiyaç sahiplerinin de evlerine Kızılay ekipleri tarafından iki öğün yemek götürülecek. Aşevi afet dönemlerinde de 10 bin kişiye hizmet verecek kapasiteye sahip.