Sağlıkçılardan Sağlık İçin Kan Bağışı

24/11/2014 Paylaş:   

Sağlık alanındaki hizmetleriyle bilinen Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK) kan bağışına dikkat çekmek için önemli bir adım attı. Kuruluşunun 40’ıncı yılı nedeniyle kan bağışı etkinliğine katılan HASVAK, vatandaşlara kan bağışı çağrısı yaptı.
 
Türk Kızılayı Ankara Şubesi ile işbirliği içinde kan bağışı etkinliğine katılan HASVAK üyeleri, Kızılay meydanındaki kan bağış otobüsü önünde toplandı. Burada bir açıklama yapan HASVAK Genel Başkanı Engin Öztürk, etkinliğin sloganını “Kanlarıyla cana can katan gençlerimiz” olarak belirlediklerini, vakfın gençlik kolları üyelerinin bu anlamda öncü olduğunu söyledi.
 
Kan verme etkinliğine bundan sonra geleneksel olarak devam edeceklerini de dile getiren Öztürk, “Buradan tüm vatandaşlara sesleniyoruz: Kan versinler ki, onların da ihtiyacı olduğunda kan bulunsun. Kan vermemiş bir insanın kan ihtiyacının giderilmesi herhalde onu biraz yaralar” dedi.
 
İki gün süren kan bağış etkinliğine HASVAK Gençlik Kolları üyeleri de katıldı. Ankara Kızılay meydanında gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar da davet edildi.