Küresel Sağlık Koordinatörleri Toplantısına Ev Sahipliği

24/11/2014 Paylaş:   

Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri Federasyonu’nun (IFRC) Küresel Sağlık Koordinatörleri Toplantısı, Türk Kızılayı’nın ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi.
 
Toplum tabanlı sağlık ve ilk yardım ile üreme sağlığı, kadın sağlığı, yeni doğan, çocuk sağlığı, sağlıklı yaşam biçimi ve bulaşıcı olmayan hastalıklar konulu toplantıya IFRC Sağlık Departmanı, Amerika, Avrupa, Asya IFRC Bölge Ofisleri, Tajikistan, İrlanda, Bulgaristan, Ürdün, Guatemala, Nepal, Filipinler, Endonezya, Malavi, Burkino Faso, Avusturya, Avustralya, Hollanda, İngiltere, Norveç, Finlandiya, Danimarka, İsviçre, Kanada, Panama, Çin’den 40 sağlık koordinatörü katılım sağladı. Etkinliğin ev sahipliğini üstlenen Türk Kızılayı’ndan temsilciler de toplantıda aktif rol üstlendiler.
 
Katılımcılar kendi bölge ve ülkelerinde toplum tabanlı yürütülen proje ve programlar ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaştılar. Guruplar halinde gerçekleştirilen etkinliklerin yanı sıra uzman katılımcılar, Dünya Sağlık Örgütü’nün 2015 yılı öncelik sıralamasına göre eylem planı da hazırladılar.