Şubelerimiz Öğretmenlerimizi Yalnız Bırakmadı

25/11/2014 Paylaş:   

Hayatın her anında yer alan Türk Kızılayı Öğretmenler Günü’nde değerli öğretmenlerimizin yanında oldu. Yurdun dört bir tarafındaki Türk Kızılayı Şubeleri emekli ve çalışan öğretmenlerimizi ziyaret ederek yalnız olmadıklarını gösterdiler.
 
Batman Şubesi okullara giderek öğretmenlere gül ve Kızılay rozeti takdim ettiler. Bu ziyaret dolayısıyla duygulanan öğretmenlerimiz Kızılayımız tarafından hatırlanmaktan dolayı çok mutlu oldular ve teşekkürlerini ifade ettiler. Batman Şubesi Başkanı Sabahattin Tezdiğ de öğretmenlerimizin ne kadar önemli ve zor bir iş yaptıklarını unutmamak gerektiğini ve her zaman destek olunmasını vurguladı. Yalova Şubesi, Yalova Atatürk İlk Okulu ve Öğretmen Yusuf Ziya İlk Okulu’nu ziyaret etti. Kızılay çalışmaları hakkında bilgi veren Şube Başkanı Osman Aykut Temuçin öğretmenlere ve idarecilere Kızılay rozeti takdim etti. Keçiören Şubesi Başkanı Ahmet Sait Mermer de, Kocatepe İlk Okulu’nu ziyaret ederek okul müdürü Mustafa Toksoy nezdinde bütün öğretmenlerin bu anlamlı gününü kutladı.
 
Kâğıthane Şubesi yöneticileri, Ahmet Buhan Çok Programlı Lisesi’nde görev yapan öğretmenleri ziyaret etti. Gerçekleştirilen programda özel olarak hazırlatılan pasta ile birlikte çeşitli hediyeler öğretmenlere takdim edildi. Şube Başkanı İbrahim Taş, “Geleceğimizin dönüşüm mimarları, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, geleceğin yetenekli nesillerini yetiştiren, emeğinin karşılığı sevgi ve saygı olan bu meslekte hepinize başarılar dilerim.’’ ifadesini kullandı. Ziyaretten dolayı yaşadıkları memnuniyeti dile getiren öğretmenler ise tüm Kızılay ailesine bu inceliklerinden dolayı teşekkür ettiler. Tuzla Şubesi ise, İstanbul’un Tuzla ilçesinde bulunan Zübeyde Hanım İlk Okulu’ndaki öğretmenleri ziyaret etti. İstanbul Şubesi ise, 142 yıl önce İstanbul da kurulan Mehmet Akif Ersoy, Yahya Kemal Bayatlı, Kemal Sunal, Müjdat Gezen, Peyami Sefa, Sadettin Teksoy, Gazanfer Özcan gibi birçok isimleri mezun etmiş Vefa Lisesinde genç gönüllülerle öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.
 
Zonguldak Şubesi yönetim kurulu, Gazi İlk ve Orta Okulu, Mehmet Çelikel Lisesi, Zonguldak İlk Okulu, Ahmet Erdoğan İlk Okulu ve Yayla Orta Okulu’nda görev yapan öğretmenleri ziyaret ettiler. Ziyarette öğretmenlere Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ten ismini alan Atatürk Çiçeği hediye edildi. Bandırma Şubesi, Bandırma’da bulunan 17 Eylül İlk Okulu ve Şehit Süleymanbey İlkokulunu ziyaret ederek 81 öğretmenimize Kızılay rozeti hediye etti. Ağrı Şubesi, Vali Recep Yazıcıoğlu İlk Okulu, Kız Meslek Lisesi, Şeyh Edebali İlk Okulu,15 Nisan İlk ve Orta Okulu ile Eski Harman Köyü İlk ve Orta Okullarını ziyaret ederek öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladı. Sakarya Şubesi Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özkan’ı makamlarında ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı.
 
Tokat Şubesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel “100 Öğretmene 100 Çiçek” programı düzenledi. Programda 15 okula ziyaret gerçekleştiren Kızılaycılar yaklaşık 100 Öğretmene Rozet ve Çiçek dağıtarak Öğretmenler gününü kutladı. Amasya Şubesi ise Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İzmir Şubesi, olarak Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Nevvar Salih İşgören Lisesi’ndeki öğretmenlerimizi yalnız bırakmadı. Bolu Şubesi, Gençlik Kolları, Kadın Kolları ve Yönetim Kuruluyla birlikte Bolu’daki okulları ziyaret ederek Kızılay rozeti ve çiçek takdim etti. Niğde Şubesi de bu anlamlı günde yaptığı ziyaretlerle öğretmenlerimizin yanında oldu.

Şişli Şubesi, İstanbul’un Şişli semtinde bulunan huzurevindeki emekli öğretmen konukları ziyarete gelen öğretmenler ve Kızılay gönüllüleriyle birlikte Öğretmenler Gününü kutladı. Öğretmenliğin her zaman önemli ve kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan Polatlı Şubesi Başkanı Muzaffer Deniz ise “bu mesleği severek yapan ve gelecek nesillerin hayatına temel atan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.” mesajını verdi. Bartın Şubesi Yönetimi, gönüllü gençleri ile birlikte okullarımızdaki öğretmenlerimizi ziyarette bulunarak karanfil ve Kızılay rozeti takdim etti. Antalya Şubesi ise okulun emekli öğretmenleriyle birlikte Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı. Mardin Şubesi Atatürk İlkokulu, Gülser Mahmut Tatlıdede Ortaokulu, Mardin Anadolu Lisesi’ne ziyaretler gerçekleştirdi. Değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlayarak Kızılay rozeti takdim etti.
 
Kütahya Şubesi Gençlik Kolları ve Dumlupınar Üniversitesi Kızılay Topluluğunun yürüttüğü Kardeş Okul Projesi Öğretmenler Günü etkinliğiyle son buldu. Aslanapa Çalköy İlkokulu ve Anaokulunda okuyan öğrenciler için hazırlanan hediyeler teslim edildi.
 
Eskişehir Şubesi gönüllüleri, eğitmenleri ve gençlik kolları okulları ziyaret ederek değerli öğretmenlerimize Kızılay rozeti verdi. Şube Başkanı Yüksel Girgin “Başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.” dedi. Canik Şubesi gönüllüleriyle birlikte Ahlatlı ve Göbekler İlkokulları’na hem öğretmenlere destek vermek hem de öğrencileri kaynaştırmak amacıyla ziyaret etti. Canik Şubesi Başkanı Hatice Örs ve Kızılay gönüllüleri, beraberinde getirdikleri hediyeleri buradaki öğretmenlere ve öğrencilere verdi. Kilis Şubesi ise hem üniversitede hem de Anadolu Öğretmen Lisesinde etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında kan bağışı alındı, bağışta bulunanlara Kızılay kumbarası hediye edildi.