Kızılay Korosundan Muhteşem Konser

27/11/2014 Paylaş:   

Şef Hasan Eylen yönetimindeki Türk Kızılayı Korosu, Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen konserde şarkılarıyla izleyenleri hayran bıraktı. TRT HD de Kızılay Korosuna bir sürpriz yaparak “Sıradışı Pastalar” programının bir bölümünü Kızılay’a ayırdı.
 
Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü'nde gerçekleşen Türk Sanat Musikisi konserine Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Keçiören Şubesi Başkanı Ahmet Sait Mermer, Genel Müdür Yardımcıları Mintez Şimşek, Mustafa Kaplan, Hasan Sivrikaya, yöneticiler ve çok sayıda Kızılaycı katıldı. Konserde 25 ses sanatçısı ile TRT'den 5 saz sanatçısı birbirinden güzel sanat müziği eserlerini seslendirdi. Şef Hasan Eylen yönetimindeki konserde Rast, Nihavent, Hicaz, Acem-Kürdi, Segâh ve Rumeli türküleri olmak üzere toplam 17 eser okundu. Beğeniyle izlenen konserde koronun ve Kızılaycıların isteği üzerine Şef Hasan Eylen de iki eser seslendirdi. İzleyicilerin de eşlik ettiği Türk Kızılayı Korosu, gösterdiği performans ile büyük beğeni topladı.
 
TRT HD’den Sürpriz
 
TRT HD kanalında haftalık olarak yayınlanan “Sıradışı Pastalar” programı da Kızılay Korosuna bir sürpriz yaptı. Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu'nun siparişiyle ücretsiz olarak dev bir pasta yapan program ekibi, Türk Kızılayı'nın Dünya'nın her yerine götürdüğü yardımları pasta ile sembolize etti. Pasta, konser sırasında kesilirken, Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, program ekibine hoş sürprizleri için teşekkür etti.