Kocaeli Şubesi’nden Muhtarlara Afet Eğitimi

28/11/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi, toplum liderleri aracılığıyla olası afet zararlarını azaltmak için Türk Kızılayı’nın ülke genelinde düzenlediği Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi kapsamında geniş katılımlı bir eğitim programı gerçekleştirdi.
 
Sürekli olarak eğitim düzenlediklerini vurgulayan Kocaeli Şubesi Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, “Eğitime katılan muhtarlarımıza özellikle almış oldukları afet eğitimlerinin, kendi sorumluluk alanında bulunan mahalle sakinlerine bilgilendirme yapmaları gerekiyor. Böylece afetlerde daha bilinçli bir toplum olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Eğitim sürecinde bizlere destek olan eğitimcilerimizden Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Hikmet Altaylar ve İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Osman Aykut Özalp’e teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Muhtarlara Sertifikaları Verildi
 
Eğitim programında Projenin Amacı, Projenin Hedefleri ile Güvenli Yaşam, Afet ile ilgili terimler, Afet Yönetimi, Afetlerde Rol ve Sorumluluklar, Psikolojik İlk Yardım ve Afetlerden Korunma Bilinci konularını anlatıldı. Gerçekleştirilen eğitim programına katılan 102 mahalle muhtarı eğitim sonunda sertifikalarını aldı.