Kızılay Gençleri Zirvede Buluştu

28/11/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen Gençlik Zirvesi, bu yıl da Türkiye’nin dört bir tarafından gençleri bir araya getirdi. Şubelerin bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gençlik Kolları ile Kızılay’ın üniversitelerdeki yapılanması olan Ünikulüp’lerin üyeleri üç gün boyunca yeni stratejiler üzerinde çalışacak, Kızılay’ı geleceğe taşımak için projeler üretecek.

Antalya’da gerçekleştirilen ve üç gün boyunca sürecek olan Gençlik Zirvesi’ne Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Sekreter Av.Ulviye Turgut, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ayla Kaplan ve çok sayıda Kızılaycı katıldı.

2015 Hedefi 10 Bin Genç

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Akar, “Kızılaycı olduğunuz, emek verdiğiniz, bu yolda güzel adımlar attığınız, Kızılay gençliği olduğunuz için sizi evladım gibi muhabbette seviyorum. İnsana, insan olarak hizmet etmenin gururunu hep yaşayalım” diyerek sözlerine başladı. Gelecek yıl üçüncüsü yapılacak olan zirveyi şimdiden planladıklarını ve 10 bin kişilik bir katılımla gerçekleştireceklerini açıklayan Akar, “Tüm Türkiye'ye ve dünyaya, Türk Kızılayı’nı ilan edip neler başardığımızı göstermeyi amaçlıyoruz” diye konuştu. Genel Başkan Akar, gençlere, Kızılay’ın yurt içinde ve yurt dışında sürdürdüğü çalışmalardan da örnekler verdi.

Genel Sekreter Kemal Akar ise, gençlere her zaman değer verilmesi gerektiğini, Kızılay olarak bunu önemsediklerini, Gençlik Kolları ve Ünikulüpler sayesinde gençlere daha da yakınlaştıklarını ve Türk Kızılayı’nı hep beraber geleceğe taşıma çabasında olduklarını belirterek, “Gençler iyi ise biz de iyiyiz” diyerek, gençlerin Kızılay için önemine vurgu yaptı.

Kızılay’ın değerlerinin ve çalışma alanlarının anlatılacağı Gençlik Zirvesi’nde çalışma grupları oluşturulacak ve proje çalıştayları da düzenlenecek.