Haber Arşivi

5 / 0
28/11/2014

Tekirdağ Şubesi'nden Çocuk Şenliği

Türk Kızılayı Tekirdağ Şubesi, Tekirdağ Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’yle ortaklaşa olarak gerçekleştirdiği Çocuk Şenliği’nin ikincisini düzenlendi.
 
Tekirdağ Şubesi olarak, her fırsatta çocuklara dost eli uzattıklarını belirten Tekirdağ Şubesi Başkanı Hamiyet Çizen, “Onların ihtiyaçlarının giderilmesine katkı sağlamak, dudaklarının kenarına bir gülücüğü kondurmak, birlikte geçirdiğimiz zaman dilimi içerisinde mutlu hissetmelerini sağlamak bizleri çok memnun ediyor. Bu nedenle ‘Çocuk Şenliği’ düzenlemeye ve bunu geleneksel hale getirmeye karar verdik. Her sene farklı bir mekânda, farklı öğrenci gruplarıyla gerçekleştirdiğimiz şenliğimizde çocuklarımız keyifli zaman geçirsinler, Kızılay’ın onların yanında olduğunu, Kızılay tarafından önemsendiklerini bilsinler ve minik Kızılaycılarımız olsun istiyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirmemizi sağlayan, bir arada olmamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Konuşmanın ardından bu yıl ikincisi düzenlenen şenlikte çocuklar gönüllerince eğlendi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ