Bolu Şubesi’nden Afet Konferansına Aktif Katılım

01/12/2014 Paylaş:   

Bu yıl ikincisi düzenlenen Ulusal Afet ve Afet Eğitimi Konferansı’na Türk Kızılayı Bolu Şubesi de iki akademik poster ile katıldı. Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek de aynı konferansta katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Ulusal Afet ve Afet Eğitimi Konferans’ın ev sahipliğini DES, Harran Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, ATUDER, AYSADER, TBP ve Çankaya İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi üstlendi. Konferans kapsamında ülkemizde afet risk yönetimi, okullarda afet ve acil durum planları, afet öncesi ve sonrası önlemler, mahalle, sürdürülebilirlik ve kentsel dönüşüm, sürdürülebilir çevre ve insan, maden facialarında meydana gelen zehirlenmelerde ilk ve acil yardım ve acil afet yönetimi gibi başlıklar, konunun uzmanları tarafından ele alındı. Olası bir afet durumunda, öncesinde ve sonrasında acil afet önlemleri, barınma ve ilk yardım uygulamaları, çevre ve konum analizi, psikososyal destek hizmetleri ile ilgili bilgiler de katılımcılarla paylaşıldı.
 
Düzenlenen konferansa iki akademik poster hazırlayan Türk Kızılayı Bolu Şubesi, afet hazırlıkları, lojistik, planlama ve müdahale çalışmaları hakkında paylaşımlarda bulundu. Konferansa Bolu Şubesi adına Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Erdoğan, Sami Günaydın, Genel Hizmet Yöneticisi Büşra Avcı ve Afet Deposu Sorumlusu Tuncay Özay katıldı. Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek de Kızılay’ın çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi vererek, yaşanılan afetlerde edinilen tecrübeler hakkında paylaşımda bulundu.