Düzce Üniversitesi’nden Kızılaycılara Vefa

01/12/2014 Paylaş:   

Düzce Üniversitesi 2014 - 2015 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne Türk Kızılayı’nın yöneticilerine gösterilen vefa örneği damga vurdu.
 
Düzce Üniversitesi konferans salonunda gerçekleştirilen açılış törenine Türk Kızılayı eski Genel Sekreteri Necmi Hoşver ile Düzce Şubesi Başkanı Kemal Semih Demir de katıldı. Törende yapımı tamamlanan hizmet binalarının açılışları konferans salonuna yapılan canlı bağlantılar ile gerçekleştirildi.
 
Üniversiteye yeni kazandırılan Tıp Fakültesi Morfoloji Hizmet Binası’na Sağlık Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı görevlerinin yanı sıra Türk Kızılayı Genel Başkanlığı görevini de yürütmüş olan merhum Dr. Kemal Demir’in adı verildi.    Düzce Üniversitesi’nin kuruluş aşamasında büyük emekleri geçen eski Milletvekili ve Türk Kızılayı eski Genel Sekreteri Necmi Hoşver’in adı da Orman Fakültesi Hizmet Binası’na verildi.
 
Düzce’nin önde gelenleri ile akademisyenleri bir araya getiren törende bir konuşma yapan Necmi Hoşver, “Vefa duygusuyla hareket eden Sayın Rektörüme ve senato üyelerime saygılar sunuyorum.” diyerek sözlerine başladı. Öğrencilere hitap eden Hoşver, “Heyecan duymadan bir iş yapmayın. Ne iş yaparsanız heyecanla yapın. Görüyorum ki Sayın Rektörümün değerli emekleriyle Üniversitemiz çok mesafeler almış, bundan gurur duyuyorum.’’ İfadelerini kullanarak teşekkürlerini sundu.
 
Açılış program, tabela asma ve kurdele kesme töreninin ardından gerçekleştirilen fotoğraf çekimleri ile sona erdi.