Siirt Şubesi’nden Tekerlekli Sandalye

04/12/2014 Paylaş:   

Özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelli vatandaşın kullandığı tekerlekli sandalyenin çalındığı haberini alan Türk Kızılayı Siirt Şubesi, hemen harekete geçerek temin ettiği tekerlekli sandalyeyi teslim etti.
 
Çalınan tekerlekli sandalyesinin yerine yenisini alan engelli vatandaş, eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezine gidebileceği için mutlu olduğunu söyledi. Tekerlekli sandalyeyi teslim eden Kızılaycılara ise teşekkürlerini ifade etti.
 
“Yeter ki engelli vatandaşlarımız mutlu olsunlar”
 
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ve Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık’ın katılımıyla, engelli 15 vatandaşa daha tekerlekli sandalye yardımı yapıldı. Toplumun bir parçası olan engellilerin, yaşamlarını kolaylaştırmak için gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Vali Tutulmaz, “Engellileri bir gün değil, her gün hatırlamak bizim görevimizdir. Engelli Vatandaşlarımızın sorunlarının çözüm noktasında, devletimizle birlikte vatandaşlarımıza da çok önemli sorumluluklar düşüyor. Bugün dağıtılan tekerlekli sandalyeler için Kızılay’a teşekkür ediyorum.” dedi.
 
2005 yılından bu yana 315 tekerlekli sandalye ve 36 adet akülü araç dağıttıklarını ifade eden Siirt Şubesi Başkanı Tanık ise, “Engelli vatandaşlarımıza yardım edebilmek için çalamayacağım kapı yoktur. Yeter ki vatandaşlarımız mutlu olsunlar.” diye konuştu.