Urla Şubesi’nden Tarihi Defile

04/12/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Urla Şubesi ve Emel Akın Meslek Yüksekokulu işbirliğiyle düzenlenen defile, Cumhuriyet tarihinin ilk yıllarına ışık tuttu.
 
Urla Hakan Çeken Merkezi’nde düzenlenen defilede, 1920'lerin Türk kadını kıyafetleri farklı konseptlerle yansıtıldı. Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından hazırlanan kıyafetler müzik eşliğinde çeşitli dans gösterileri ile yine öğrenciler tarafından sunuldu.
 
Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Milletvekili Musa Çam, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla ve İzmir’den çok sayıda protokol üyesi, Türk Kızılayı Konak Şubesi Başkanı Tekin Akkoyun, İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Tuğrul Şahbaz’ın da katıldığı etkinliğe Urla halkı da yoğun ilgi gösterdi.
 
Umudun ve değişimin sembolü olan Cumhuriyetin 1920'li yıllarını yansıtan ve öğrenciler tarafından hazırlanan 70 farklı kıyafet, müzik eşliğinde çeşitli dans gösterileri ile izleyenlere sunuldu. Cumhuriyetin mimarı Mustafa Kemal Atatürk'ün de canlandırıldığı defilede, Ata'nın zeybek gösterisi tüm izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.
 
Etkinliğe destek veren ve katılım gösteren Urla Kaymakamı Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Uyar, sosyal sorumluluk projelerine verdikleri destekten dolayı Türk Kızılayı Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık ve Şube temsilcilerine teşekkür ettiler. Defile sonunda Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Arzu Marmaralı ile birlikte etkinliğe katkı sağlayanlara teşekkür plaketleri verildi.