Samsun Şubesi Engelli Dernekleri ile Elele

04/12/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Samsun Şubesi, Samsun’da faaliyet gösteren Engelli Dernekleri Yöneticilerini özel bir organizasyonla ağırladı. Çok sayıda Engelli Derneği yöneticisinin katıldığı ve oldukça samimi havada geçen toplantıda engellilerinin sorunlarına ve çözüm önerilerine yönelik önemli projeler masaya yatırıldı.

Etkinlikte katılımcılara seslenen Türk Kızılayı Samsun Şubesi Başkanı Mustafa Keskin, “Büyük güçlük, fedakârlık ve sorumluluk bilinciyle teşkilatlanan Engelli Derneklerimiz, toplum için çok önemli görevler yapıyor ve oldukça mütevazı yerlerde hizmet veriyorlar. Bir araya gelme amacımız engellilere yönelik çalışma yapmaktır, düşündüğümüz projelerimizi paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak, çözüm önerilerimizi sizlerle değerlendirmektir.” şeklinde konuştu.

Konuşması sırasında engellilere yönelik projelerden de bahseden Şube Başkanı Keskin, “Öncelikle Çanakkale Gökçeada Spor Kulübü’nün projesi olan Türkiye’nin ilk Engelsiz Dalış ve Sosyal Entegrasyon Merkezi desteğiyle Gökçeada’da “Özgürlüğe Engelsiz Dalış Projesi” kapsamında Samsun’daki Engelli Dernekleri tarafından belirlenecek belirli sayıda kardeşimizi Çanakkale-Gökçeada’ya götürerek dalış sporunu yaptırmak istiyoruz.  Ayrıca engelli kardeşlerimize Türk Kızılayı Samsun Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezimiz aracılığıyla sertifikalı ilk yardım eğitimi vereceğiz. İlkadım ilçemiz Kazım Özdemir İlköğretim Okulu’nda eğitim gören hafif ve orta zihinsel engelli yavrularımıza “Engelsiz Sınıf” adı altında özel bir sınıf oluşturuyoruz.” dedi.