Merhamet Derneği'nden 121 Ton Et Bağışı

05/12/2014 Paylaş:   

Bosna Hersek’te faaliyet gösteren Merhamet Derneği, Türkiye’de kamplarda misafir edilen Suriyeliler için Türk Kızılayı’na 121 ton et bağışında bulundu.
 
Bağış yapmak üzere ve Bosna Hersek’te yürütülen yardım çalışmaları için teşekkür etmek amacıyla Türk Kızılayı Genel Merkezi’ne ziyarette bulunan Merhamet Derneği Başkanı Hayrudin Şahiç ve beraberindeki heyete, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel ev sahipliği yaptı. Adıgüzel’e, Genel Başkan Danışmanı Hayati Çetin ve Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek eşlik etti.
 
“Çalışmalarınıza destek olmak istiyoruz”
 
Türkiye’deki bulunan Suriyeliler için yardımda bulunmak için geldiklerini belirten Merhamet Derneği Başkanı Hayrudin Şahiç, “Tüm dünyada bulunan şubelerimiz ve Bosnalı vatandaşlarımızın desteği ile 121 ton et topladık. Bunu insani duygulardan yola çıkarak başardık. Türk Kızılaı’nın da çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Suriyelilere yaptığı yardımların yanı sıra dünyada her yere ulaşma gücüne sahip olarak görüyoruz. Bizde bu çalışmalara destek olmak amacıyla bu yardımı yapıyoruz.” ifadesinde bulundu.
 
“Yardımın manevi değeri daha önemli”
 
Bosna Hersek’in Türkiye ile kardeş bir ülke olduğunu dile getiren Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, “Ortak tarih ve kültür birliğimiz var. Yardımlaşma duygusu da bunun içerisinde yer alıyor. Sel sonrası ve Kurban Bayramı’nda Bosna Hersek’teydik. Zor durumda kalan insanların yardımına koşmaya devam ediyoruz. Sizin yardım edeceğiniz konuya da açıklık getireyim. Bilindiği gibi 2011 yılından bu yana çok sayıda Suriyeli misafiri kamplarımızda ağırlıyoruz. Suriyeli misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılaması ve kolaylık olması adına Kızılay Kart dağıttık. Bu karta yüklenen para ile kendi istediklerini alıyorlar. Sadece ülkemizdeki Suriyelilere eğil sınır ötesine de ayrım yapmadan yardım ediyoruz. Yaptığınız yardım için Suriyeli kardeşlerimiz adına teşekkür ediyoruz. Yardımın manevi değeri bizim için daha önemli. Bunun gibi daha birçok işbirliği çalışmasında bir araya gelmekten gurur duyarız.” diye konuştu.