Kızılay’dan Gönüllülük Vurgusu

05/12/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, Keçiören Belediye’sinin organizasyonuyla düzenlenen Sivil Toplum Diyaloğu ve Gönüllülük Çalıştayı’na katıldı.
 
Dünya Gönüllüler Günü’nde Keçiören’deki Estergon Kalesi’nde düzenlenen “Türkiye’de Sivil Toplum Kuruluşlarının Gönüllülük Alanındaki Aktif Rolü” konulu çalıştaya Keçiören Belediyesi Başkanı Mustafa Ak, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ve gönüllüler katıldı. Türk Kızılayı’nı temsilen katılan Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek konuşmasında, gönüllülüğün aile içerisinden başlayarak geliştirilmesi gereken bir kavram olduğunu söyledi. Şimşek’e Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu ve Keçiören Şubesi Başkanı Ahmet Sait Mermer de eşlik etti.
 
“Gönüllülerimizden güç alıyoruz”
 
Türk Kızılayı’nın faaliyet yürüttüğü alanlarda gönüllülerinden güç aldığını vurgulayan Genel Müdür Şimşek, “Toplumlar bireysellikten artık vazgeçmek zorundalar. Vazgeçilmezse bencil insanlar topluluğunun önüne geçilemeyecek. Bu durumu gönüllülük programları düzenleyerek aşabiliriz. 1868’den bu yana ayrım gözetmeden herkese yardım götürüyoruz. Bizim kültürümüzde yardımlaşma duygusu tüm zamanlar boyunca süre gelmiştir. Zaman olarak kısıtlaması olmayan gençlerimiz ve yaşlılarımız gönüllü anlayışını benimserlerse devamlılık olur. Bu kültürü uzun yıllar boyunca yaşatmak içinse gönüllü sayısını arttırmamız gerekiyor. Bu sayede birlikteliğimizi korumuş oluruz.” şeklinde konuştu.
 
Çalıştayın sonunda ise günün anısına Genel Müdür Mintez Şimşek’e bir plaket verilirken stantları gezen vatandaşlarda kan bağışında bulundu.