Kızılay İlk Yardım Merkezleri’nin Sayısı Artacak

12/12/2014 Paylaş:   

Ülke geneline yayılmış olan şubeleri aracılığıyla talep eden tüm kurum ve kuruluşlara ilk yardım eğitim hizmeti veren Türk Kızılayı, ilk yardım eğitimlerinin daha etkin olabilmesi için geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda ilk yardım merkezi sayısının artırılması konusu da ele alındı.
 
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Adıgüzel, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, şube başkanları ve ilk yardım eğitmenlerinin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilen toplantıda ilk yardım alanında önemli bir marka olan Türk Kızılayı’nın çalışmaları değerlendirildi, geleceğe dair planlamalar yapıldı. Toplantıda ayrıca yeni ilk yardım merkezlerinin kuruluşu konusu ele alındı, ilk yardım merkezi sayılasının artırılması kararlaştırıldı.
 
Dünya Standartlarında Eğitim
 
İki gün süren toplantının devamında bir konuşma yapan Genel Başkan Akar, dünya standartlarında eğitim hizmeti veren Türk Kızılayı ilk yardım merkezlerinin sayısını artırmak, faaliyetlerini geliştirmek için destek verdiklerini, şubeleri teşvik ettiklerini belirtti. İlk yardım merkezleri sayesinde yüzbinlerce insana eğitim vermenin yanı sıra Kızılay’ı da anlatma imkanı sağladıklarını da ifade eden Akar, “Hem özel sektörümüzü hem kamu sektörünü bu konuda Türk Kızılayı’na yardımcı olmaya, eğitimlerini Türk Kızılayı’ndan alma konusunda irade göstermeye davet ediyorum. Türk Kızılayı, tüm faaliyetlerinde olduğu gibi bu konuda da asla ve asla çok fazla kar amacı gütmeden, tamamen insan odaklı, insan haysiyetini koruyan bir anlayışla hizmet vermektedir” dedi.
 
Şubelerin sadece ilk yardım eğitimleri değil, ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarını karşılama, her yaş gurubu için projeler hayata geçirme konusunda büyük bir gayret gösterdiğini de belirten Akar, “Kızılay gücünü şubelerinden ve bağışçılarından alıyor. Yurt içinde ve yurt dışında insan ıstırabını dindirmek için büyük gayret gösteriyorsunuz. Bu nedenle tüm şubelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Genel Başkan Akar, konuşmasının sonunda Mamak Şube Başkanı Metin Veziroğlu’na, ilk yardım çalışmalarında gösterdiği başarıdan dolayı plaket takdim etti.