Haber Arşivi

5 / 0
12/12/2014

Bayburt’ta Evi Yanan Vatandaşlara Yardım Eli

Bayburt’un merkeze bağlı Kozluk köyünde bitişik haldeki dokuz ev, çıkan yangın sonucunda ağır hasar gördü. Türk Kızılayı da yangın nedeniyle mağdur olan vatandaşları yalnız bırakmadı.
 
İtfaiye görevlilerinin müdahalesi sonucu güçlükle söndürülen yangında, dokuz evden altısı kullanılamaz hale gelirken üçü de ağır hasar gördü. Yangın sonrasında alanda çalışmalarını hızla yürüten Türk Kızılayı Kuzeydoğu Anadolu Bölge Afet Merkezi’nden uzman afet ekibine, Bayburt Şubesi Başkanı Fikret Aksoy ve şube ekibi de destek verdi.
 
Ölen ve yaralının olmadığı yangın sonrasında Kızılay Ekipleri, afetzede vatandaşların mağduriyetini gidermek adına 38 adet battaniye, 9 adet aile mutfak seti, 19 adet yatak, 9 adet set üstü ocak, 15 adet mukavva ve 9 adet gıda kolisi dağıtımında bulundu. Yangının tamamen söndürülmesi ve acil ihtiyaçların da karşılanması sonucu müdahale faaliyetleri sonlandırıldı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ