Haber Arşivi

5 / 0
15/12/2014

Merter Şubesi Yeni “Butik”ler Açacak

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) işbirliğiyle geçtiğimiz Nisan ayında “Yıldız Butik” adıyla bir mağaza açan Türk Kızılayı Merter Şubesi, farklı üniversitelerde de butik açmak için kolları sıvadı.
 
Yıldız Butik’ten şimdiye kadar 2 bin öğrencinin yararlandığını belirten Şube Başkanı Ercan Tan, butikteki ürünlerin tekstil firmalarının bağışlarından oluştuğunu, giysilerin maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ücretsiz verildiğini söyledi.
 
Butikte, kabinlerden aynalara ve müzik sistemine kadar bütün altyapının bulunduğunu dile getiren Tan, ürünlerin, etiketli, ambalajlı, defosuz birinci kalite olduğuna dikkati çekti. Tan, butiğin salı ve perşembe günü açık olduğunu belirtti.
 
Diğer üniversitelerden de talep var
 
Butik hizmetini Türkiye'deki üniversitelerde de hayata geçirmeyi planladıklarını anlatan Tan, şunları kaydetti:
 
“Erzincan Üniversitesi'nden talep geldi ve ocakta 'Can Butik' adıyla yeni bir mağaza açacağız. Abdullah Gül Üniversitesi'nden de talep var. Rize'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörüyle görüştük. Onlar da bize yer tahsis etti. Ocak ayında o üniversitede de açacağız. Amacımız her üniversitesinin kendi butiği olmasını sağlamak. Tüm üniversitelerden gelen talepleri değerlendirmeye ve gücümüz yettiği kadar hepsine ulaşmaya çalışıyoruz."
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ