Haber Arşivi

5 / 5
15/12/2014

En Zeybek Projesi Renkli Gösteriyle Sona Erdi

Türk Kızılayı Manisa Şubesi, ZİÇEV ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “En Zeybek Projesi”, ritm ve zeybek öğrenmeye başlayan 30 engelli tarafından gerçekleştirilen gösteriyle sona erdi.
 
Manisalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte hünerlerini sergileyen engelliler herkesten büyük alkış aldı. Şube Başkanı Cengiz Yurdabekçi, yaptığı konuşmada, Avrupa Birliği'nden hibe alınarak gerçekleştirilen projede emeği geçen başta engelli bireylerin aileleri olmak üzere herkese teşekkür etti. Yurdabekçi ayrıca “Umarız bu proje halkımızda özellikle gençler arasında farkındalık yaratacak, hedeflediğimiz gibi zihinsel engelli kahramanlarımızın sosyal hayata uyum sağlamalarında ve yaşam kalitelerini yükseltmelerinde önemli bir rol üstlenecektir” dedi.
 
Gösteride yaklaşık bir yıldır ritm ve zeybek eğitimi alan 30 engelli, sahnede performanslarını sergilediler. Ritm gösterisinin ardından "Aşuk ile Maşuk" ve halk oyunu gösterileri sahnelendi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ