Bağdat Meclisi’nden Teşekkür Ziyareti

16/12/2014 Paylaş:   

Resmi temaslarda bulunmak üzere İstanbul’a gelen Irak Cumhuriyeti Bağdat Meclis Başkanı Dr. Riyadh Aladhadh ve beraberindeki heyet Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’ı ziyaret etti. Dr. Aladhadh, “Irak’taki insani yardımlarınızdan dolayı Kızılay’a teşekkür borcumuz var” dedi.
Türk Kızılayı ile İşbirliğine Hazırız

Resmi temaslarda bulunmak üzere İstanbul’a gelen Irak Cumhuriyeti Bağdat Meclis Başkanı Dr. Riyadh Aladhadh ve beraberindeki heyetin ilk durağı Türk Kızılayı oldu. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ı ziyaret eden Bağdat Meclis Başkanı Dr. Riyadh Aladhadh ve Meclis Üyeleri, Irak halkına kesintisiz insani yardım ulaştıran Türk Kızılayı’na teşekkür etti. Bağdat Meclis Başkanı Dr. Riyadh Aladhadh konuşmasında “ Türkiye’ye başında Türk Kızılayı’nın da olduğu önemli kurumlarla görüşmeler yapmak için geldik.  Çünkü Irak’ta yürüttüğünüz başarılı insani yardım çalışmalarından dolayı sizlere bir teşekkür borcumuz vardı” dedi. Dr. Riyadh Aladhadh, yaşanan olayların ardından Irak genelinde 2. 4 milyon Iraklının ülkenin farklı bölgelerine göç ettiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Bağdat ve çevresinde göç eden ailelerin barınması için çadır ve konteyner başta olmak üzere battaniye, nevresim, soba, yemek pişirme malzemesi, gıda ve giyim gibi malzemelere ihtiyaç var. İnsani yardım konusunda sizinle işbirliğine hazırız.”

Türkmen, Kürt ve Arap Kardeşlerimizin Yanındayız

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Tüm Iraklılar bizim kardeşimizdir. Ve Irak’ta yaşayan tüm kesimleri bu kapsama alıyoruz. Ve yapacağımız tüm yardımlarda eşit olarak yararlandırıyoruz, buna gayret ediyoruz. Türk Kızılayı olarak uzun yıllardır Irak’ta yardım çalışmalarımız sürüyor. Son zamanlarda başta Sincar bölgesi başta olmak üzere Türkmen, Arap, Kürt kardeşlerimize yardımları ulaştırmaya gayret ettik. Sizin kötü gününüz, bizim de kötü günümüzdür. Elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Kardeş derneğimiz Irak Kızılayı ile birlikte, Türk Kızılayı olarak bundan sonra da gerek Irak’ta gerekse Bağdat’da elimizden geleni yapacağız. Gıda, kadın ve bebeklerin ihtiyaçları başta olmak üzere insani yardım malzemelerini göndermeyi sürdüreceğiz” dedi. Bağdat Meclis Başkanı Dr. Aladhadh ve Genel Başkan Akar günün anısına karşılıklı  plaket takdim ettiler.