Türk Kızılayı Sinop Şubesi 100 Yaşında

18/12/2014 Paylaş:   

146 yıldır insanlığın hizmetinde olan Türk Kızılayı, ülke geneline yayılmış şubeleri aracılığıyla milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşıyor. Bu şubelerden birisi olan ve yaptığı yardımlarla adından sıkça söz ettiren Türk Kızılayı Sinop Şubesi 100’üncü yılını kutladı.
 
Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Nihat Adıgüzel, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci’nin katılımıyla gerçekleşen etkinlikle 100’üncü yılını kutlayan Sinop Şubesini, bu özel gününde Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Garnizon Komutanı J. Albay Şefaattin Serten, Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, İl Emniyet Müdürü Vekili Yüksel Ateşoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Alpay, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, bölge şubelerinin yöneticileri yalnız bırakmadı.
 
“Türk Kızılayı Şubeleriyle Var”
 
Kızılay’ın 1,5 asırdır Türk milletinin merhamet eli olduğunu, bugün onlarca farklı coğrafyada insani yardım operasyonu yürüttüğünü belirten Nihat Adıgüzel, Türk Kızılayı’nın şubeleri var olduğu sürece varlığını sürdüreceğini, bu nedenle şubelerin çok önemli olduğunu dile getirdi.
 
“Türk insanı kültürü, inançları gereği Kızılaycı olarak doğar, çünkü Kızılay iş ve işlevleri bakımından, yürüttüğü faaliyetleri bakımından tamamen kültürümüzle, inançlarımızla özellikle dinimiz ile örtüşen bir hizmettir” diyen Adıgüzel, Kızılay’ın çalışmaları hakkında da bilgi verdi.
 
Türk Kızılayı Sinop Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu ise, bu önemli günde kendilerini yalnız bırakmayan, destekleyen herkese teşekkür etti.
 
Bağışçılara Altın Madalya
 
100’üncü yıl kutlama etkinliğinin sonunda Kızılay’a uzun yıllardır destek verenlere altın madalya takdim edildi. Sürekli kan bağışçısı olan vatandaşlara ise plaket takdim edilirken, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere gıda ve malzeme bağışında bulunan esnaflara plaket verildi.
 
Sinop başta olmak üzere Zonguldak, Karabük, Samsun, Ordu, Tokat, Kastamonu ve bölgedeki diğer şubelerden yoğun katılımın olduğu törenin sonunda bölge toplantısı gerçekleştirildi, şubelerin talepleri masaya yatırıldı, sorunlara ilişkin çözüm yöntemleri tartışıldı.