Bolu Şubesi’nden Aile Sosyal Destek Programına Katılım

19/12/2014 Paylaş:   

Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında Bolu Valiliği ve ASDEP paydaşları bir araya geldi. Toplantıya Bolu Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı ve Türk Kızılayı Bolu Şube Başkanı Op.Dr. Hüseyin İka, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Emniyet ve Jandarma yetkilileri, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü yetkilileri, Türk Kızılayı temsilcileri, sosyologlar, psikologlar ve müftülük temsilcileri katıldı.
 
ASDEP projesi ile ailelere gerekli olan psiko-sosyal desteği sağlamak ve topluma sunulması gereken hizmetleri yani sosyal politika alanına giren sağlık, eğitim, konut, sosyal güvenlik, istihdam ve sosyal hizmetler alanlarındaki kamu hizmetlerini sağlamak hedeflenmektedir. Toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik çalışmalar yapılması, ailenin yaşayacağı sorunları önleyebilmek ve yaşadığı sorunları çözmek amacıyla aile refahını sağlamak planlanıyor. Bu kapsamda sorunlara çözüm üretmek adına ASDEP paydaşları bir araya gelerek değerlendirmede bulundular.
 
Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Zahteroğulları “Sosyal Hizmet Merkezleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının yakın işbirliği ve ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları ile koordinasyonu esas olduğu ASDEP ile aile ve bireylerin sorunları bütüncül bir bakış açısıyla ele alınmaktadır” dedi. Bu projedeki can alıcı konunun ihtiyacı tespit edilen kişiye yardım konusunda kurumlar arasındaki koordinasyonun olduğunu ifade eden Vali Zahteroğulları, sorunun para verince ya da hastaneye gidince bitmediğini, sorunların hepsinin birbirini tetiklediğini belirterek amaçlarının tüm sorunları ortadan kaldırmak ve bunların takibini yapmak olduğunu ifade etti.