Kızılay’dan Hatay’a Yeni Projeler

22/12/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve Yönetim Kurulu üyeleri, hayata geçirilmesi planlanan projeler konusunda temaslarda bulunmak ve var olan çalışmaları yerinde incelemek için Hatay’daydılar.
 
Hatay Valisi Ercan Topaca, Mustafa kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ve İskenderun Devlet Hastanesi yöneticilerini ziyaret eden Kızılay üst düzey yöneticileri, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve bağışçı Fuat Tosyalı’yı da ziyaret ederek desteklerinden dolayı altın madalya takdim ettiler.
 
Öğrenci Yurdu Yapılacak
 
“Hatay'da çeşitli faaliyetler planlıyoruz” diyen Genel Başkan Akar, öncelikli olarak öğrenci yurdu projesini hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi. Genel Başkan Akar, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Hatay'daki Suriyelilerin okul ihtiyaçlarıyla ilgili çalışmalar yapacağız. Sayın valimizin bu yönde talebi oldu. Biz de kabul ettik. Önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacağız. İskenderun ilçemizde de binamızın yanındaki arsayı belediyemizden alıp, mevcut yurdu genişleterek, yurdun zemin katına kan merkezi yapmayı planlıyoruz. Bunların dışında küçüklü büyüklü birçok projelerimiz var”
 
Bölge ve il şube başkanlarıyla da bir araya gelen Kızılay üst düzey yöneticileri, Hatay genelindeki Kızılay tesislerini de gezip, çalışmalar hakkında bilgi aldılar.