Haber Arşivi

5 / 0
22/12/2014

Ankara Şubesi Suriyeli Bebekleri Yine Unutmadı

Türk Kızılayı Ankara Şubesi, daha önce 40 bin adet bebek maması ve anne destek gıdası yardımı yaptığı Suriyelilere yeniden yardımda bulundu.
 
Suriye Krizi İnsani Yardım Operasyonu’nun başladığı ilk günden bu yana Türkiye’nin sınır bölgelerinde yaşayan Suriyelilere yardım malzemesi gönderen, ayrıca Suriye içlerinde yaşayan insanlara da yardım malzemesi desteği veren Ankara Şubesi, yine önemli bir yardım çalışması gerçekleştirdi. Ankara Şubesi, daha önce bölgeye gönderdiği bebek maması ve anne destek gıdasına ek olarak aynı malzemeleri içeren 2 tırlık yardımı Hatay’daki depoya sevk etti.
 
Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, 40 bin adet mama ve destek gıdanın Suriyeli bebek ve anneler için bağış alındığını söyledi. Kızılay’ın bölgedeki depolarına sevk edilen gıda malzemelerinin önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirten Hizanlıoğlu, Suriyelilere yardımları sürdüreceklerini kaydetti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ