Türk Kızılayı Aşevleriyle İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

23/12/2014 Paylaş:   

Türk Kızılayı sosyal yardım çalışmaları kapsamında yürüttüğü aşevi faaliyetlerini daha iyi hale getirmek ve daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak adına bünyesinde aşevi bulunan şubeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Ankara’da gerçekleştirilen Türk Kızılayı Aşevleri Koordinasyon Toplantısı’na Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özdemir, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, Şube Başkanları ve Kızılay yöneticileri katıldı. Toplantıda mevcut aşevi faaliyetlerinin daha iyi hale getirilmesi, yurt genelinde yaygınlaştırılması ve daha çok ihtiyaç sahibine ulaşılması adına hayırseverlerin desteğinin alınması konuları görüşüldü.
 
“146 yıldır ihtiyacı olana aş götürüyoruz”
 
Kızılay’ın kuruluşundan bu yana ayrım gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine yardım götürdüğünü vurgulayan Genel Başkan Akar, “Temel ihtiyaç olan sudan sonra ilk olarak aş gelir. Kızılay olarak 146 yıldır ihtiyacı olana aş götürüyoruz. Normal zamanlarda sosyal faaliyet olarak görünen aşevleri olası afet anında ise her şeye hazır olmamızı sağlıyor. Aşevlerimizin hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle daha çok ihtiyaç sahibine ulaşacağına inanıyorum.” ifadesini kullandı.
 
“Aşevlerimiz aile sıcaklığı sağlıyor”
 
Sosyal sorumluluk faaliyeti yürüten aşevlerinin daha iyi çalışabilmesi adına ortak akıl aramak için bir araya geldiklerinin dile getiren Genel Başkan Vekili Adıgüzel ise, “Zaman içinde ihtiyaçlar çoğalır, kurum büyür. Bizim aşevi faaliyetlerimiz ise kuruluşumuzun ilk yıllarına kadar dayanıyor. Aşevleri açlıkla, yoksullukla mücadele etmenin yanı sıra bir aile sıcaklığı sağlama görevini de üstleniyor. Veren el ile alan elin birbirinden haberdar olmamasına aracılık ediyor. Böylece insan onuru da korunmuş oluyor.” dedi.