Suriyeli Misafirlere 4 Tır Yardım Daha

25/12/2014 Paylaş:   

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin profesyonel site yönetim hizmeti sunan iştiraki Boğaziçi Yönetim A.Ş tarafından Suriyeli sığınmacılar için başlatılan “Kışlık Kıyafet Yardımı Kampanyasında” toplanan 4 Tır malzeme Türk Kızılayı’na teslim edildi.
 
Boğaziçi A.Ş’nin İstanbul’da hizmet verdiği 100 siteden alınan giysi, mont, kaban, battaniye, ayakkabı, çocuk bezi ve bebek arabası bağışları önce gönüllerin yardımıyla tasnif edildi. Ambalajlanarak Türk Kızılayı’na teslim edilen yardım malzemeleri, Suriyeli misafirlere dağıtılmak üzere Gaziantep ve Kahramanmaraş’a doğru yola çıktı.
 
İstanbul’da düzenlenen törene İstanbul 3. Bölge Milletvekili Harun Karaca, Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, İştirakler Daire Başkanı Cemal Özdemir ve Türk Kızılayı yetkilileri katıldı.
 
Konaklama Merkezlerinde Dağıtılacak
 
Törende bir konuşma yapan Boğaziçi Yönetim A.Ş Genel Müdürü İlhan Kartal “Kitap bağışı, oyuncak bağışı ve son olarak kışlık kıyafet ve ayni yardım bağışları ile son dönemde sakinlerimiz sayesinde iyi işlere hep birlikte imza attık. Destek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
 
Tören sonunda yardım tırına yüklenen son kolilerin ardından Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan yaptığı dua ile Tırlar Kızılay Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi. Türk Kızılayı, yardım malzemelerini Suriye sınırında bulunan konaklama merkezlerindeki Suriyelilere ulaştıracak.