Çocuk Tutukluların Yüzü Yardımlarla Gülüyor

29/12/2014 Paylaş:   

Adalet Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde çocuk mahkûmlara ve ailelerine yardım için harekete geçen Türk Kızılayı, yeni yardımların neler olabileceği konusunda da çalışmalarını sürdürüyor.
 
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, Adalet Bakanlığı ile imzalanan protokolün hayata geçirilmesi ve yeni yardımların detaylarını paylaşmak için Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım’ı ziyaret etti.
 
Kızılay’ın toplumun her kesimini kucakladığını, ihtiyaç sahiplerini gözettiğini belirten Kamil Kolabaş, ceza infaz kurumlarında bulunan çocuklara yapılan yardımı çok önemsediklerini, projenin hayata geçmesinin yanı sıra yeni yardımların neler olabileceği konusunda da planlama yapılabileceğini söyledi.
 
Çocuk ve Aileye Yardım
 
Protokol kapsamında yardım çalışmalarının başladığını belirten Yıldırım ise, Kızılay tarafından uzatılan yardım elinin binlerce çocuk tutuklunun ve ailesinin yüzünü güldürdüğünü ifade etti.
 
Maddi yardımından faydalanacak çocuklara ve aile üyelerine ilişkin liste Türk Kızılayı’na yazılı olarak bildiriliyor. Kızılay tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çocuğa ve aile üyesinden birine ayrı ayrı yılda bir kez 250 lira para yardımında bulunuluyor.