Yolda Mahsur Kalanların İmdadına Kızılay Yetişti

31/12/2014 Paylaş:   

Ülkemizin hemen her tarafında etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok karayolu güzergâhında zor saatler yaşanıyor. Hazırlıklarını haftalar öncesinden tamamlayan Türk Kızılayı, yolda kalan sürücülerin ve yolcuların imdadına koşmaya başladı.
 
Kar yağışının en çok etkilediği İstanbul-İzmir karayolunda çok sayıda aracının mahsur kaldığı bilgisini alan Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi bölgeye ulaşan ilk ekiplerden oldu. Su, kumanya ve bisküviden oluşan 2 bin 500 kişilik gıda malzemesini bölgeye hızla ulaştıran Kızılaycılar, yolda mahsur kalanlara ikramda bulundu. Yolda kalanlara battaniye de dağıtan Kızılay ekibi, kar yağışının devam etmesi nedeniyle bölgedeki bekleyişini sürdürüyor, mahsur kalanlara destek oluyor.
 
Bozüyük-İnönü-Kümbet karayolu kavşağında, kar yağışına bağlı yolun trafiğe kapanması sonrasında ise Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi harekete geçti. 450 aracın mahsur kaldığı olay yerine hızla ulaşan Kızılaycılar bin kişiye kumanya dağıttı.
 
Türkiye genelindeki kar yağışı ve buna bağlı olarak yaşanan gelişmeler Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi ve bölge afet merkezleri tarafından takip ediliyor. Herhangi bir olağanüstü durumda Kızılay şubeleri de ilk etapta müdahale de bulunuyor.