Haber Arşivi

5 / 0
31/12/2014

Kayseri Şubesi Ermenek’i Unutmadı

Karaman’ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazasından sonra insani yardım çalışması başlatan ve arama kurtarma çalışmalarına destek veren Türk Kızılayı, çalışmaların sonlanmasından sonra bile, hayatını kaybeden işçilerin ailelerine yardımları sürdürüyor.
 
Türk Kızılayı Kayseri Şubesi de Ermenek’i unutmuyor. Şube, son olarak üniversiteye hazırlanan Ermenekli öğrencilere kışlık giysi ve kırtasiye yardımında bulundu. Gençlik Kolları’nın girişimleriyle Ermenek Mustafa Demirok Teknik ve Eğitim Merkezi’ndeki liseli öğrencilerle bir araya gelen Kızılaycılar, üniversiteye hazırlanan arkadaşlarına destek oldu.
 
Şube Başkanı Ayhan Uzandaç’ın eşliğinde gerçekleşen ziyarette 64 adet takım elbise, 100 adet mont,104 adet bot, 100 adet yelek, 30 adet elbise, 40 adet etek, 17 adet ceket, 25 adet pijama takımı, 87 adet gömlek ve çeşitli kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Ünikulüp üyesi olan Kızılaycılar ise üniversiteye hazırlanan Ermenekli öğrencilere Erciyes Üniversitesi hakkında bilgi verdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ