Haber Arşivi

5 / 0
12/01/2015

Trabzon’daki Çığa Müdahale Gecikmedi

Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Kavlasan mevkiinde yapımı devam eden Hidroelektrik Santrali tüneli inşaatı sırasında çığ düştü. Çığ düşmesi sonucu kar altında kalan işçileri kurtarma çalışmalarını sürdüren ekiplere ve ailelere Türk Kızılayı ekipleri yardım malzemesi desteğinde bulundu.
 
Çığ haberinin alınmasının ardından öncü araç ve ikram aracıyla bölgeye ulaşan Kuzeydoğu Anadolu Bölge Afet Merkezi, Trabzon Yerel Afet Merkezi ve Trabzon Şubesi’nden afet uzmanları, işçiler için kurtarma çalışması yürüten ekiplere 120 kişilik kumanya, su, meyve suyu, kek, çay ve sıcak çorba ikramında bulundu.
 
Trabzon Şubesi Başkanı Fuat Adıgüzel de eşlik ettiği Türk Kızılayı ekipleri, yakınlarını bekleyen ailelere ise soğuktan korunabilmeleri için battaniye dağıttı. Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi ise olası ihtiyaç durumuna karşı hazır durumda bekliyor.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ