2014’ün En İyi Yardım Kurumu Türk Kızılayı

14/01/2015 Paylaş:   

Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından bu yıl 5. si düzenlenen Yılın En İyileri Ödülleri sahiplerini buldu. Sahne, spor, iş ve medya dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı gecede Türk Kızılayı ‘Yılın En İyi Yardım Kurumu’ Ödülünün sahibi oldu.

"Türk Kızılayı 147 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yanında"
Engelsiz Yaşam Vakfı’nın düzenlediği anketin sonuçlarıyla sanat, politika, sinema, TV, spor, sahne ve iş dünyasından 2014’ün 'En İyileri' belirlendi. Ödül töreninde ünlü sunucu Halit Kıvanç’ın yanı sıra Yusuf Sezgin, Erhan Yazıcıoğlu, Nükhet Duru, Perihan Savaş ve gazeteci Uğur Güneri Onur Ödülü aldı. 90 yaşındaki Halit Kıvanç yaptığı konuşmada 'Dünya savaşlarla kötülüklerle uğraşırken biz burada güzellikleri konuşuyoruz ne mutlu bize. Bana yaşımı soranlara 90 demiyorum senden iki yaş büyüğüm diyorum. Yaş başta değil gönüllerimizdedir' dedi.

Geceye engelli dansçı Mehmet Sefa Öztürk'ün dans gösterisi damga vurdu. Konservatuardan mezun olduğu gün geçirdiği trafik kazası sonucu omurilik felçlisi olarak tekerlekli sandalyeye mahkum olan yetenekli dansçı tutkusundan vazgeçmedi. Tekerlekli sandalyesi ile sahnedeki performansıyla ayakta alkışlandı. Gecede Türk Kızılayı da ‘Yılın En İyi Yardım Kurumu’ Ödülünü aldı. Ödülü Türk Kızılayı adına alan Merter Şube Başkanı Ercan Tan da ‘147 yıldır ülkemizde ve dünyada tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı’na destek veren herkese sonsuz teşekkürler” dedi.