Kızılay ve MUYA’dan Çocukları Sevindiren Proje

20/01/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı, ayakkabı sektörünün önde gelen firmalarından MUYA ile yaptığı işbirliği sonucu başlatılan “Ayakkabısız Çocuk Kalmasın” projesiyle çocukları sevindiriyor.
 
Kuruluşunun yirminci yılında ihtiyaç sahibi çocuklara yardım etme düşüncesiyle MUYA’nın Kızılay’a bağışladığı ayakkabıların 200 çifti, Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Ankara Şubesi aracılığıyla Ankara’daki çocuklara dağıtıldı. Dağıtıma bizzat katılan ünlü manken Irmak Atuk, Türk Kızılayı Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu ve Kızılaycılar MUYA’nın bağışladığı yepyeni ayakkabılarla ihtiyaç sahibi çocukların yüzünü güldürdü.
 
“Kızılay’a teşekkürler”
 
Türk Kızılayı’nın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve ülkemizin gurur kaynağı olduğu dile getiren Manken Irmak Atuk ise “Projeyle çocukları sevindireceğimizi duyduğumda seve seve yardım edeceğimi söyledim. Bu güzel ve faydalı bir etkinlikte olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. İşin içinde çocukların yüzünün gülmesi olunca benim için akan sular durur. Böyle anlamlı bir etkinliğe imza attıkları için Kızılay’a ve MUYA’ya teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.
 
“Ayakkabısız çocuk kalmasın”
 
Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olduklarını belirten Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, “Çocuklarımızın yüzünün güldüğünü görmek bizim için çok değerli.  MUYA gibi büyük firmalar böyle sosyal sorumluluk projeleriyle bize ne kadar destek olursa o kadar çok çocuğun sevindiririz. Muya’nın desteklediği Ayakkabısız Çocuk Kalmasın sloganıyla başlatılan projeyle ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.