Kızılay Hatıra Ormanının Fidanları Suriyeli Çocuklardan

21/01/2015 Paylaş:   

Gaziantep’in Nizip ilçesinde bulunan Konaklama Tesisinin yakınında oluşturulan Kızılay Hatıra Ormanı’nın ilk fidanları Suriyeli çocuklar tarafından toprakla buluşturuldu.
 
Nizip Konaklama Tesisi Ekip Başkanı Mustafa Saytaş’ın girişimleri sonucu, tesislere hakim bir tepede oluşturulan Türk Kızılayı Hatıra Ormanı’na ilk etapta 400 fidan dikildi. Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, Türk Kızılayı Ülke Alan Koordinatörü Ayhan Ballı ve Kızılay çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, onlarca Suriyeli çocuk da yer aldı.
 
Suriyeli misafir çocukların eğitim hayatlarına devam etmesi için konaklama tesislerinde okullar açtıklarını, kurslar verdiklerini, oyun alanları oluşturduklarını hatırlatan Kaymakam Sarıfakıoğulları, çocuklara doğa sevgisini aşılamak için de çaba gösterdiklerini vurguladı. Bu kapsamda Kızılay tarafından oluşturulan Hatıra Ormanının önemli bir işlevi olduğunu, çocukları heyecanlandırdığını belirten Kaymakam Sarıfakıoğulları, “Artık Suriyeli çocukların da dikili bir ağacı var. Bir gün bu fidanlar ormana dönüşecek ve bu çocuklarımız bundan gurur duyacak” diye konuştu.
 
Törenin ardından 400 fidan dikildi. Fidanları büyük bir dikkatle toprakla buluşturan çocuklar, Kızılay Hatıra Ormanının daha da büyümesi için çalışacaklarının sözünü verdiler.