Türk-İş İnsani Yardımda Kızılay’a Destek Verdi

22/01/2015 Paylaş:   

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Ankara’daki ihtiyaç sahibi Türkmen aileler için gıda malzemesi temin etti. Hazırlanan gıda kolileri Türk Kızılayı aracılığıyla ailelere ulaştırılacak.
 
Birçok ülkede insani yardım faaliyeti yürüten, yüzbinlerce ihtiyaç sahibine başta gıda malzemesi olmak üzere kıyafet ve barınma yardımında bulunan Türk Kızılayı, yurt içindeki ihtiyaç sahiplerine de yardım eli uzatmayı sürdürüyor. Bu noktada birçok kurum ve kuruluşla işbirliği yapan Türk Kızılayı son olarak Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) ile önemli bir çalışma gerçekleştirdi. Türk-İş temin ettiği bin 100 adet gıda kolisini Kızılay’a teslim etti.
 
İhtiyaç sahibi Türkmen ailelere yardımların ulaştırılması ve yeni yardımların neler olabileceğini konuşmak için Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ı makamında ziyaret eden Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Kızılay’ın çalışmalarından gurur duyduğunu söyledi.
 
Yardımlar Devam Edecek
 
Kuruluşundan bu yana hız kesmeden çalışan, ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıran Türk Kızılayı ile ortak bir çalışmaya imza atmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Ergün Atalay, Türkmen aileler için planlanan yardım çalışmasını tamamladıktan sonra yeni yardımları hayata geçirmek için yine Kızılay ile ortak hareket edeceklerini ifade etti.
 
“Kızılay ülkemizin sigortası. Medarı iftarımız. En uzak coğrafyalara Kızılay yardım götürüyor. En zorlu coğrafyalara giriyor. O nedenle Kızılay’a maddi desteğin devamı önemlidir” diyen Atalay, Türk-İş olarak imkanlarını ihtiyaç sahipleri için kullanmayı sürdüreceklerini, Kızılay’a destek vereceklerini dile getirdi.
 
Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar ise, Türk-İş’in her zaman yanlarında olduğunu hatırlatarak, Türkmen aileler adına Ergün Atalay’a teşekkür etti.
 
Irak Milletvekilinden Teşekkür
 
Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf da Genel Başkan Akar’ı makamında ziyaret ederek Iraklı Türkmenlere yapılan yardımlar için teşekkür etti. Kızılay’ın Irak’ta yürüttüğü insani yardım operasyonunu ilk günden bu yana takip eden Maruf, çalışmaların geldiği aşama hakkında görüş alış verişinde bulundu.