Canik Şubesi İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

26/01/2015 Paylaş:   

İhtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaya devam eden Türk Kızılayı Canik Şubesi, teslim ettiği tekerlekli sandalye ile engelli çocuğu sevindirdi.
 
Hayırsever vatandaşların desteğine ihtiyaç duyduklarını dile getiren Canik Şubesi Başkanı Hatice Örs, “Ailenin babası zor şartlarda çalışarak ailesini geçindirmeye çalışıyor. Ama bu ihtiyaçlarını karşılama noktasında yetersiz kalıyor. Biz Kızılay olarak elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz. Küçük engelli kızımıza hayata tutunması için tekerlekli sandalye yardımı yaptık. Aileye gereken yardımı yapabilmek için duyarlı vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz.” dedi.
 
Roman Ailelerin Çocuklarına Kışlık Giysi
 
Samsun’un Canik ilçesine bağlı Yavuz selim mahallesinde yaşayan ihtiyaç sahibi romanlara da yardım ettiklerini vurgulayan Şube Başkanı Örs, “Vatandaşlarımız Türk Kızılayı’nın desteğini her zaman hissediyorlar. Zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Roman vatandaşlarımıza kışlık kaban, ayakkabı, bot ve giyim malzemesi yardımında bulunduk. İhtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olacağız.” ifadesinde bulundu.