Adana Şubesi’nden Kan Bağışına Büyük Destek

30/01/2015 Paylaş:   

Geçen yıllarda düzenlediği kan bağışı kampanyasıyla bir günde en çok kan bağışı alma rekoruna imza atan Türk Kızılayı Adana Şubesi, benzer bir çalışmayı “Kana-Sana İhtiyacım Var” sloganıyla gerçekleştirdi.
 
Haftalar öncesinde başlayan kan bağışı çalışmasına Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve diğer kurum ve kuruluşlar da destek verdi.
 
Bu büyük kampanyanın mimarı olan Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Adana’da 2 milyon 200 binlik büyük bir aile olduklarını belirterek, şunları söyledi: “Her birimiz Kızılay’ın gönüllüsüyüz. Biz bir tren katarıyız ve kaptanımızın ismi barış. Valimizin himayesinde, Büyükşehir’in engin destekleriyle bu kampanyayı düzenledik. ‘Bir kan bir fidan’ kampanyası kapsamında her kan bağışı için Torosların eteklerine bir fidan dikilecek ve koruluk oluşturulacak” dedi.
 
Örnek Proje
 
Adana Büyükşehir Belediye Bandosu’nun birbirinden güzel şarkılarla renk kattığı törende konuşan Vali Mustafa Büyük ise, “Toplumumuzun inançları, gelenekleri yardımlaşmayı, paylaşmayı, en üst düzeyde bize emreder. Kan konusunda da yapılan çalışmalar bizi mutlu ediyor. Geçmişte bazı sıkıntıları bu alanda yaşamıştık. Bugün iftiharla söylüyoruz ki, sorunlar azaldı. Kızılay en güvenilir kuruluşlardan biridir. Türk Milleti’nin oluşturduğu Türk Kızılay’ı ile gurur duyuyoruz ve iftihar ediyoruz. İlimizde Kızılay’ın en ufak sorunda nasıl organize olduğunu gördük, şahit olduk. Kızılay kan konusunda da desteğini sürdürmektedir. Kuruluşlarımızın gönüllü katılımları bizi mutlu etti. Büyükşehir Belediyesi’ne katkılarından ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum ve diğer kurumlara örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.