Türk Kızılayı ve Knorr’dan Hem İçimizi Hem Kalbimizi Isıtacak Kampanya

02/02/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı ile Knorr, birlikte hayata geçirdiği “Hem İçimiz Hem Kalbimiz Isınsın” işbirliği projesi kapsamında, ihtiyaç sahiplerine 1,5 milyon kâse çorba ulaştırılacak.
 
Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı çerçevesinde toplumsal ve çevresel alanlarda değer yaratan projeler gerçekleştiren Knorr, yaşam koşullarını iyileştirme hedefi çerçevesinde Türk Kızılayı ile yeni bir projeye imza atıyor. “Hem İçimiz Hem Kalbimiz Isınsın” işbirliği projesi kapsamında Knorr, ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet veren Türk Kızılayı aşevlerine 1,5 milyon kâselik çorba bağışında bulunacak. Soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahiplerinin içini ısıtmayı hedefleyen yardım kampanyasıyla vatandaşlar, 30 Mart tarihine kadar satın aldıkları her Knorr Ezogelin çorbası ile Türk Kızılayı’na destek olacak.
 
“Kızılay kara gün dostudur”
 
Bu işbirliğinin Türk Kızılayı’nın tarihine dokunan bir yanı olduğuna değinen Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, “Kızılay kurulduğu günden bu güne 'kara gün dostu' olarak bilindi ve bir tas sıcak çorba arayanların baktığı tek yön oldu. Unilever ile insanların hem içlerini hem kalplerini ısıtacağız. Kendi evine Knorr ezogelin çorba alan bir kişi,  aşevlerimizden yararlanan ihtiyaç sahiplerine yardım etme fırsatı bulacak. Bu yüzden başlattığımız bu anlamlı kampanyaya destek çağrısı yapıyorum. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmamız için hayırsever vatandaşlarımızın desteği bizim için çok önemli.” ifadesinde bulundu.
 
“Projeyle Kızılay’a ve ihtiyaç sahiplerine destek olacağız”
 
Knorr markasıyla öncü projelere imza attıklarını belirten Unilever Türkiye Gıda Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin ise, “Bir gıda markası olarak Knorr, lezzetli ve besleyici yiyeceklerin herkes için ulaşılabilir olması gerektiğine inanıyor. Bu anlamda yeni bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğu içindeyiz. Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşu olan ve tüm toplumun kucakladığı Türk Kızılayı’nın işbirliği ile başlattığımız Hem İçimiz Hem Kalbimiz Isınsın projemizle, Türkiye’de yeterli ve dengeli yemek öğününe ulaşamayanlara gıda sağlanmasına destek vermeyi amaçladık. Bu projeyi bir paylaşım, bir köprü platformu olarak görüyoruz. Bu kapsamda projeyi hem Türk Kızılayı’na destek olma hem de yeterli ve dengeli yemek öğününe ulaşamayanlara gıda yardımı konusundaki farkındalığı artırmak amacıyla, herkesin destek verebileceği şekilde kurguladık. Umuyoruz attığımız bu adım, Türk Kızılayı’na destek konusunda herkes için teşvik edici olur.” dedi.