Gazze’deki Belediye İşçilerine Maddi Destek

12/02/2015 Paylaş:   

Aylarca süren çatışmaların sonrasında günlük yaşama yeniden tutunmaya çalışan Gazze halkına Türkiye’nin desteği devam ediyor. Bölgede faaliyetlerini aralıksız sürdüren Türk Kızılayı da ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatıyor.
 
Gazze’deki daimi ofisi aracılığıyla bölgedeki yardım faaliyetlerini süreklilik sağlayan Türk Kızılayı, birçok kurum ve kuruluşla işbirliği yaparak yardım ulaştırdığı insan sayısını artırıyor. Geçtiğimiz haftalarda Türk halkının zekâtlarını Gazzelilere ulaştıran Kızılay, bu defa İstanbul Zeytinburnu Belediyesi ile imzaladığı protokol çerçevesinde maddi yardımda bulundu.
 
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Turunç’un da katıldığı program çerçevesinde 124 kişiye 250 Dolar maddi yardım yapıldı. Zeytinburnu Belediyesi tarafından bağışlanan 31.000 Doları, ekonomik zorluklar nedeniyle işçilerinin maaşını ödeyemeyen Beyt Hanun Belediyesi çalışanlarına eşit miktarlarda dağıttıklarını belirten Turunç, “Yardım çalışmasının ilk etabını tamamladık. İşçilere ve ailelerine destek olmak için başlatılan bu çalışmanın 6 ay kadar daha sürmesi planlanıyor. Bu yardımlar sayesinde işçiler gıda ihtiyaçlarını karşılayacak, tedavi hizmeti alacak, çocuklarını sevindirecek. Bu sevaba ortak olan herkese teşekkür ediyorum. Bu coğrafyada yaşanan acıyı dindirmek için hepimize görevler düştüğünü de hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.
 
İsmail Hakkı Turunç, Gazze temasları kapsamında Kudüs Başkonsolosluğu ile Tel Aviv Büyükelçiliği’ni de ziyaret etti.