Eskişehir Valisinden Kızılay’a Teşekkür

16/02/2015 Paylaş:   

Eskişehir Valisi ve aynı zamanda Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Onursal Başkanı Güngör Azim Tuna, şubeye bir ziyarette bulundu.
 
Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları üyeleri, Afet Birimi ve Gençlik Kolları gönüllüleri tarafından karşılanan Vali Tuna, Kızılay’ın çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı, Türk Dünyası Kampı inşaatında gelinen nokta hakkında istişarede bulundu.
 
Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi'nin takdir edilecek başarılı çalışmalara imza attığını belirterek, şubenin gençlere ve yardımseverlere yönelik çok güzel çalışmalarının olduğunu kaydeden Vali Tuna, “Şubenin gençlere ve yardımseverlere yönelik çok güzel çalışmaları var. Eğitilmiş insan gücüne her zaman ihtiyacımız var. Eskişehir’in konumu itibariyle çevre illere çok rahat hizmet verebilecek ulaşılabilirliği var. Eğitimler noktasında tabi ki gönüllü insan gücünü yetiştirmedeki işbirliğiniz bizim için çok önemli. Allah korusun, afet durumunda o mahalde yaşayan insanların bilinçli katkısı çok önemli! Bu konuda sizlerin çalışmalarınız takdire şayan” diye konuştu.
 
Eskişehir Şubesi’nin 1928 yılında kurulduğunu belirten Şube Başkanı Yüksel Girgin ise, “725 üyemiz var. Yönetim Kurulumuz 11 kişiden oluşuyor. Sanayi Odası aracılığıyla 150 öğrencimize burs veriyoruz. Geçtiğimiz günlerde yoğun şekilde yağan kar sonucu yolda kalan afetzedelere 6 bin adet kumanya dağıttık. Gönüllü 3 yardım kolumuz var. Gençlik kollarında görevli gönüllülerimizin çoğu lise öğrencisi. Ayrıca, üniversitelerimizde kulüplerimiz var. Eskişehirli yardımseverlerden aldığımız enerjiyle yolumuza devam ediyoruz” dedi.