Türk Kızılayı ile Bornova Belediyesi’nden Büyük İşbirliği

16/02/2015 Paylaş:   

Bornova Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine başta gıda olmak üzere yüzlerce ürün çeşidi arasından diledikleri gibi ücretsiz alışveriş yapma olanağı sağladığı Dost Market, Türk Kızılayı ile yapılan işbirliği ile daha da büyüyor. İki kurum arasında imzalanan protokolle hayırseverler Türk Kızılayı aracılığı ile Dost Market’e nakit olarak da bağış yapabilecek.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila imzalanan protokolle sosyal belediyecilik hizmetlerine isteyen herkesin katkı koyabileceği bir ortam yaratıldığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Dost Market’ten bugün 1275 kişi yararlanıyor, ama bu sayı her geçen gün artıyor. Bornova Belediyesi olarak, bizim için önemli olan Dost Market’e gelen her bir vatandaşımızın, rencide olmadan ihtiyaçları olan ürünlere ulaşmasıdır. Oradan çıkan her bir vatandaşımızın yüzündeki gülümseme bizim için tarifi olmayan bir gururdur. Şimdi, tüm hayırsever vatandaşlarımızı, bu gururu bizimle paylaşmaya davet ediyoruz. Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile yaptığımız bu işbirliğiyle; Dost Market’in rafları artık, hayırseverlerimizin Türk Kızılayı’na yapacağı bağışlarla dolacak.”
 
Hayırseverlere çağrı
 
Türk Kızılayı Bornova Şubesi Başkanı Fahrettin Dokak da Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile aynı yardım kuruluşunun çatısı altında 5 yıl boyunca birlikte çalıştıklarını hatırlattı. Bu süre boyunca ırk, dil, din ayrımı yapmadan sayısız yardıma muhtaç vatandaşa başta gıda olmak üzere giysi ve maddi yardımlarda bulunduklarını hatırlatan Dokak, “Şimdi Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile birlikte bu hayır faaliyetinin startını vermekten onur ve gurur duyuyorum. Bundan sonra bu yardımlar katlanarak artacak ve daha büyük kitlelere ulaşacak” dedi.
 
Dost market nasıl çalışıyor
 
Bornova Merkez’de faaliyete geçirilen Dost Market’in raflarında 200’e yakın temel ihtiyaç maddesi bulunuyor. Sosyologların yaptığı titiz çalışmayla belirlenen bin 275 ihtiyaç sahibi kendilerine verilen kartlarla, insanlık onuruna yakışır bir şekilde Dost Market’e gelip, neye ihtiyacı varsa o ürünü alabiliyor.