Kızılay Şubelerinden Yol Yardımı

17/02/2015 Paylaş:   

İhtiyaç sahiplerinin yıl boyu yardımına koşan Türk Kızılayı şubeleri kış mevsimi nedeniyle farklı bir çalışmanın içinde yer aldı. Doğudan batıya, kuzeyden güneye ülkemizde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yollarda vatandaşlarının imdadına Kızılay şubeleri yetişti.
 
Daha önceki yıllarda da benzer faaliyetler gerçekleştiren Kızılay şubeleri bu yıl yol yardımı hazırlıklarını haftalar öncesinden yaptı. Kar yağışının etkili olmasıyla birlikte harekete geçen Kızılaycılar, beraberlerinde getirdikleri kumanya ve battaniyeleri binlerce mahsur vatandaşa ulaştırdı. Kütahya-Afyon karayolunda Kütahya Şubesi, Bursa-İnegöl karayolunda Bursa Şubesi, Eskişehir-Kütahya Kümbet Kavşağı,  Eskişehir-İnönü ile Çukurhisar-Bozüyük karayolunda Eskişehir Şubesi, Karabük-Gerede ile Çankırı Çerkeş-Samsun karayolunda Karabük Şubesi, Diyarbakır-Kulp karayolunda Diyarbakır Şubesi, Sandıklı-Dinar-Bolvadin-Kütahya karayolu güzergâhında ise Afyonkarahisar Şubesi yetkilileri yardım çalışmasında bulundu.
 
Kar yağışı ve tipiye rağmen yolda kalanlarının imdadına yetişen Kızılaycılar, karayolları trafiğe açılana kadar faaliyetlerini sonlandırmadı. Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi koordinasyonunda çalışmalarını yürüten Kızılaycılar, binlerce insana bu zor zamanlarında destek oldu.