Türk Halkının Adakları Türkmen Kardeşlerine

19/02/2015 Paylaş:   

Irak’ta yaşanan çatışmalar şiddetini artırdıkça daha fazla Türkmen aile yer değiştiriyor. Onlara kucak açan Türkiye her geçen gün daha fazla Türkmen aileyi misafir ediyor. Her şeylerini geride bırakan Türkmenlere Türk Kızılayı sahip çıkıyor.
 
Türkmen ailelerin misafir edildiği illerin başında gelen Başkent Ankara’da, uzun süredir planlı bir yardım çalışması gerçekleştiren Türk Kızılayı, bu defa vatandaşların adak bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı. Ankara Şubesi’nin girişimleriyle alınan adak bağışlarının kesimi yapıldıktan sonra Kızılay personelleri tarafından ailelere teslim edildi.
 
Ankara’ya gelen her Türkmen aileyi ihtiyaç listesine ekleyen ve bağışçıları yardım yapmaları konusunda teşvik eden Türk Kızılayı Ankara Şubesi, bu defa 250 ailenin sofrasını bereketlendirecek adak kurbanı aldı. Kendi imkanlarıyla yaşamaya çalışan Türkmen ailelere daha önce gıda yardımı yapan, eşya yardımında bulunan Kızılay, adak bağışlarını da Türkmenlere yönlendirerek önemli bir adım daha atmış oldu.
 
Her Türlü Yardıma İhtiyaçları Var
 
Türkmen ailelere yardım konusunda ilk günden bu yana organize bir çalışmanın içinde olduklarını belirten Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, “Tüm bağışçıları yardım konusunda harekete geçiriyoruz. Yakın bir zaman önce Türk-İş ve Termikel’den yüklü miktarda bağış aldık ve ailelere ulaştırdık. Adak bağışı aldığımız hayırseverlerimizi de harekete geçirdik. Dikkatlerini Türkmen ailelere çektik. Adaklarını aldık, kestik, paketledik ve ailelere ulaştırdık” dedi.
 
Hizanlıoğlu, Türkmen ailelerin her türlü yardıma ihtiyacı olduğunu, hayırseverlerin daha fazla duyarlı olması gerektiğini vurgulayarak, yardımları en kısa zamanda Türkmen ailelere ulaştırmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını sözlerine ekledi.