Evi Yanan Aileye Kızılay Yardım Eli Uzattı

23/02/2015 Paylaş:   

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde meydana gelen yangında evleri kullanılamaz hale gelen Geleri ailesine Türk Kızılayı yardım eli uzattı. Aileye gıda yardımının yanı sıra ev eşyası da ulaştırıldı.
 
Evlerinin yanışını ağlayan gözlerle izleyen Yusuf ve Muhammet’in yürek burkan durumu hayırsever vatandaşları harekete geçirdi. Türk Kızılayı da yangınzede ailenin durumunu haber aldıktan hemen sonra ihtiyaç malzemelerini tedarik etmeye başladı.
 
Aile ile iletişime geçen Türk Kızılayı Kuzeydoğu Anadolu Afet Yönetim Merkezi, tedarik edilen çamaşır makinesi, buzdolabı, battaniye, halı, yatak, ısıtıcı, set üstü ocak, mutfak seti, 20 kilo kuru gıda ve 10 kilo kavurmayı aileye teslim etti. Yardım malzemesi yüklü araçla bölgeye ulaşan Kızılay ekibi, aileye geçmiş olsun dileklerini sunduktan sonra, yardım malzemelerini eve taşıdı. Olaydan etkilenen Yusuf ve Muhammet ile de yakından ilgilenen Kızılaycılar, vatandaşların takdirini topladı.

Yardım malzemelerini aileye ulaştıran Erzurum Bölge Afet Yönetim Merkezinden Fatih Kokcan, şunları söyledi:
 
“Olayı duyduğumuz ilk günden itibaren ailenin yanında olduk. Doğubayazıt Kaymakamlığı ve aile reisi Ramazan Galeri ile görüştük. Evin ihtiyaçlarını öğrendik ve bunun sonucunda çalışmalara başladık. Ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli malzemeleri hazırladık ve aileye teslim ettik. Yusuf'u ve ailesi umarım bundan sonra acı yaşamaz. Türk Kızılayı olarak bölgemizde yaşanan tüm afetleri yakından takip etmekteyiz. 1868 yılında kurulan Türk Kızılay'ı gözyaşlarını dindirmeye bundan sonra da devam edecektir."