Kırşehir’deki Sığınmacılara Yeniden Yardım

24/02/2015 Paylaş:   

Afgan sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı illerin başında gelen Kırşehir’e ikinci yardım sevkiyatı yapıldı. Yakın zaman önce il genelindeki sığınmacılara dağıtılmak üzere bir yardım çalışması yapan Türk Kızılayı, yeni yardımlarla yine birçok aileyi sevindirdi.
 
Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün çağrısı üzerine harekete geçen Kızılay, ikinci yardım sevkiyatını gerçekleştirdi. İçerisinde gıda kolisi, yatak ve battaniye bulunan yardım tırı valilik yetkililerine teslim edildi.
 
İl genelinde 3 bin sığınmacı bulunduğunu, sığınmacıların hayatlarını zor şartlarda idame ettirdiklerini belirten Vali Şentürk, Kızılay sayesinde birçok ihtiyaçlarının karşılanmış olduğunu söyledi.
 
Yardım malzemelerini yetkililere teslim eden Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürü Zafer Kamber ise, “Kırşehir’deki sığınmacılar için daha önce yüklü miktarda yardımda bulunmuştuk. Kısa bir süre içinde yeniden yardım malzemesi tedarik ederek yetkililere ulaştırdık. Ülkemizin dört bir tarafındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan, Genel Merkezi ve şubeleri aracılığıyla yardımda bulunan Kızılay, kucak açtığımız sığınmacıları da unutmuyor. Bundan sonraki dönemde de yardımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.