Doğa Koleji Öğrencilerinden Kızılay’a Destek

25/02/2015 Paylaş:   

Doğa Koleji öğrencileri marketten aldıkları ezogelin çorbalarla, Türk Kızılayı ile Knorr’un birlikte hayata geçirdiği “Hem İçimiz Hem Kalbimiz Isınsın” işbirliği projesine destek oldular.
 
Türk Kızılayı ve Knorr’un birlikte yürüttüğü ve soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahiplerinin içini ısıtmayı hedefleyen “Hem İçimiz Hem Kalbimiz Isınsın” işbirliği projesiyle vatandaşlar, satın aldıkları her Knorr Ezogelin çorbası ile Kızılay’a destek oluyor. Bunun yanı sıra toplumun her kesiminden bu kampanyaya özel destek sağlanıyor. Ankara Çukurambar’da bulunan Doğa Koleji öğrencileri ise marketten aldıkları Knorr ezogelin çorbalarını kendilerinin ürettikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türk Kızılayı’na bağışladı. Bağışlanan bu çorbalar Türk Kızılayı Ankara Şubesi’nin aşevinde kaynayacak kazanlarla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
 
“Kızılay kara gün dostudur”
 
İhtiyaç sahiplerinin bir kap sıcak çorba yaşadığı sevinci hiçbir şeye değişilemeyeceğini dile getiren Türk Kızılayı Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, “Bu güzel çalışmada olduğu gibi kara gün dostu olarak bildiğimiz Kızılay sizin bağışlarınızla çalışmalarını yürütüyor. Knorr’la ortaklaşa ortaya koyduğumuz bu projeyle de yardımlaşma duygusunun yoğun olarak yaşanmasını hedefliyoruz. Bu yüzden başlattığımız bu anlamlı kampanyaya destek çağrısı yapıyorum. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmamız için hayırsever vatandaşlarımızın desteği bizim için çok önemli.” ifadesinde bulundu.
 
“Öğrencilerimiz paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor”
 
Kızılay ve Knorr’un kampanyasını gören öğrencilerin marketten çorba alarak destek olmak istediklerini belirten Doğa Koleji Ankara Çukurambar Kampusu Öğretmenlerinden Lale Yarkın ise, “Pek çok proje fikir aşamasından uygulamasına kadar Doğa Koleji öğrencileri tarafından üretiliyor ve yönetiliyor. Sosyal sorumluluk projeleri, öğrencilerin dünyaya daha farklı bir pencereden bakmalarını sağlıyor. Tüm bu kampanya ve organizasyonlarda yer alan Doğa Koleji öğrencileri paylaşmanın mutluluğunu yaşayarak ihtiyacı olana yardım etmeyi öğreniyorlar. Türk Kızılayı’na destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.