Musul Türkmenlerinden Teşekkür Ziyareti

26/02/2015 Paylaş:   

Musul İl Meclisi Başkan Vekili Nurettin Kaplan ve beraberindeki heyet Türk Kızılayı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
 
Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Türkcan’la birlikte Türk Kızılayı’na gelen Musul İl Meclisi Başkan Vekili Nurettin Kaplan, Üyeler Lokman Necim, Genim Halit ile Adil Selvi’yi makamında ağırlayan Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’a Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek eşlik etti. Genel Başkan Akar, Türk Kızılayı’nın yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür ziyaretinde bulunan heyete önümüzdeki dönemde Irak’a yapılacak olan yardımlara yönelik bilgilendirme yaptı.
 
“Irak’a yardımlarımız sürecek”
 
Türk Kızılayı’nın Türkmenler başta olmak üzere Irak halkına yönelik yardımlarının süreceğini belirten Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, “Din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam ediyoruz. Irak’taki yardım faaliyetlerimizde de hız kesmedik. Yaptığımız tüm yardımlardan eşit olarak yararlandırıyoruz. Onlar bizim kardeşlerimizdir.” ifadesini kullandı.
 
Ziyaret sonrası Türk Kızılayı Şeref Defteri’ni imzalayan Musul İl Meclisi Başkan Vekili Nurettin Kaplan yazısında, “Türk Kızılayı’nın Musul halkına ve özelde Türkmenlere yönelik yardımlarından çok memnunuz ve çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.