Haber Arşivi

5 / 0
27/02/2015

Eskişehir Şubesi Avrupalı Gençleri Buluşturdu

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Gençlik Kolları tarafından yürütülen “The Rebirth- Increasing Quality of Youth NGOs (Gençlik Alanında Çalışan Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin Arttırılması)” projesi kapsamında bir eğitim kursu düzenlendi. Bir hafta süren organizasyona Avrupa’dan çok sayıda genç katıldı.
 
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından fonlanan Erasmus+ Gençlik Programı Ana Eylem 1 Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği kapsamında gerçekleştirilen kursa Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Kosova, Ukrayna, İspanya, İtalya, Portekiz, Rusya ve Yunanistan'dan temsilciler Eskişehir’e geldi. Gençlik çalışmalarının ve çalışanlarının tanınırlığını sağlamak, gençlik çalışmaları yapan sivil toplum kuruluşlarının kapasitesinin arttırılması için çalışmalar yürütmesini amaçlayan proje kapsamında Eskişehir’e gelen gençler Şube Başkanı Yüksel Girgin’i de ziyaret ettiler.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Girgin, “Gençlerimiz uluslararası düzeyde projeler yapıyor. Başarılı bir yol izleyen gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ